Curtis Plaza
Curtis Plaza
Curtis Plaza
Curtis Plaza
Curtis Plaza

Szczegóły nieruchomości

Powierzchnia netto:

0 m2

Powierzchnia brutto:

14,744 m2

Klasa budynku:

B

Rok oddania:

Q1 1993

Certyfikat:

-

Dostępny od:

Natychmiast

Warunki najmu

Czynsz biuro:

€ 9.95 -

Czynsz retail:

-

Opłata eksploatacyjna:

PLN 23.39

Parkingowe naziemne:

€ 71.18

Parkingowe podziemne:

-

Współ. pow. wspólnych (%):

10.87

Współ. miejsc parkingowych:

1/61

Minimalny okres najmu (lata):

1

Powierzchnia typowego piętra

  • Piętra: 2
  • Powierzchnia: 965 m2
Zobacz plan

Lokalizacja Wołoska 18, Warszawa

Opis

Curtis Plaza charakteryzuje jedno z największych w Warszawie atriów w głównym lobby budynku, sięgające od parteru do dachu ze świetlikiem zapewniającym dobry dostęp do światła dziennego. Do dyspozycji najemców posiadamy powierzchnie biurowe i magazynowe od 13 – 1000 m2 z możliwością indywidualnej aranżacji – wygodnej i efektywnej zarówno pod gabinety jaki open space. Dla zwiększenia komfortu pracowników biurowca, zastosowano między innymi ponadstandardową wysokość pomieszczeń biurowych sięgających 3.10m od podłogi do podwieszanych sufitów.

Pozostałe ponadstandardowe rozwiązania zastosowane w budynku:

• Jako jeden z nielicznych budynków biurowych niskokondygnacyjnych w Polsce, Curtis Plaza został wyposażony w tryskacze w każdym module biurowym na każdym piętrze łącznie z piwnicą.

• Nośność powierzchni na każdym piętrze wzmocniona do 7,5 kN przy dzisiejszym standardzie biurowym 5 kN, daje większe możliwość aranżacyjne najemcom, szczególnie wymagającym w zakresie dodatkowego wyposażenia serwerowni.

• Generator budynkowy w wiecznym stanie gotowości zapewniający zapasowe zasilanie nie tylko dla systemów ewakuacyjnych, ale także wszystkich systemów elektrycznych najemców.

• Koszty eksploatacyjne pokrywają wszystkie media (chłodzenie/grzanie, prąd, woda), nie zawierają usług internetowych/telefonicznych oraz sprzątania na powierzchni najemcy

Właściciel

Curtis Development, oprócz przetwórstwa tworzywa sztucznego w fabryce w Krzywonosi, zajmuje się także budową nieruchomości komercyjnych oraz wynajmem powierzchni biurowych w Polsce. W 1992 r. firma zbudowała budynek Curtis Plaza przy ulicy Wołoskiej, który był pierwszym nowoczesnym biurowcem klasy A w Warszawie. Firma była pionierem inwestycji w nowoczesne biurowce na Mokotowie Służewcu. Curtis Plaza do dziś pozostaje postrzegana przez rynek jako ikona architektury lat 90tych, oferując atrakcyjne powierzchnie biurowe, usługowe oraz magazynowe na elastycznych warunkach najmu. Współwłaścicielem budynku jest Bank Pekao SA, w którymi do dziś operuje Biuro Maklerskie Pekao. Wraz z połączoną z nią w 1997 firma Curtis Construction Firma była twórcą osiedla domów jednorodzinnych wykonanych w technologii amerykańskiej w Piasecznie. Curtis Development uczestniczył także w budowie Centrum Finansowo-Bankowego przy ulicy Puławskiej oraz zrealizowała gruntowną renowację zabytkowego Pałacu Karnickich w Warszawie. W ramach joint venture z funduszem inwestycyjnym IVG (działające później pod nazwą Triuva oraz Patrizia), firma Curtis Development wybudowała w 2009 r. budynek Horizon Plaza na ul. Domaniewskiej w Warszawie, na działce sąsiadującej z Curtis Plaza. Budynek otrzymał nagrodę w kategorii „Budowa Roku” w 2009 roku przyznaną przez PIIB. Został skutecznie skomercjalizowany i sprzedany do niemieckiego funduszu Union Investment w 2011 r., w których rękach pozostaje do dziś.

Wynajem

Bogusław Gałązka

Dyrektor ds. Administracji i Wynajmu

Curtis Group

Podobne biura do wynajęcia

Niniejsza strona przechowuje i uzyskuje dostęp do danych już umieszczonych na urządzeniu użytkownika za pomocą mechanizmu Cookies. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się poprzez ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na temat przetwarzania danych dostępnych jest w Polityce Prywatności.

Proszę obrócić urządzenie