Echo Investment z finansowaniem na Brain Park w Krakowie

Echo Investment pozyskało 65,6 mln euro kredytu na budowę trzech biurowców wchodzących w skład kompleksu biurowego Brain Park w Krakowie. Finansowanie inwestycji zapewniły PKO Bank Polski jako agent kredytu oraz Bank Pekao S.A. jako agent zabezpieczeń.

Echo Investment z finansowaniem na Brain Park w Krakowie

Echo Investment od ponad ćwierćwiecza współuczestniczy w rozwijaniu polskich miast, dzięki czemu stają się one bardziej przyjazne dla ludzi. Takim projektem jest nowoczesny kompleks biurowy Brain Park w Krakowie, który już wkrótce stanie się miejscem pracy dla kilku tysięcy specjalistów. Duże zainteresowanie najemców tym projektem potwierdza olbrzymi potencjał biznesowy Krakowa, ale także dobrą markę Echo Investment i świetną lokalizację i jakość biurowców. Cieszymy się, że w tworzeniu Brain Parku udział wezmą renomowane instytucje finansowe, które wierzą naszą strategię oraz w sukces naszych przedsięwzięć i chcą stać się ich częścią – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor działu finansowania w Echo Investment.

Brain Park powstaje w Krakowie przy al. Pokoju i ul. Fabrycznej. Będzie składał się z trzech budynków z 42,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni do pracy. Na terenie inwestycji znajdą się m.in. stacje do ładowania rowerów, hulajnóg elektrycznych i samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe oraz szatnie i prysznice dla cyklistów.

Atutem projektu będzie także dziedziniec, na którym zaplanowano miejsca do odpoczynku, posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego czy szachy oraz strefa aktywności „street workout”. Pierwsze dwa budynki Brain Parku będą gotowe do przyjęcia najemców na przełomie 2022 i 2023 roku. Ich najemcą będzie m.in. PepsiCo GBS Kraków.

Obydwie instytucje finansowe, które udzieliły kredytu na budowę Brain Park, są wieloletnimi partnerami Echo Investment finansującymi projekty deweloperskie.

PKO Bank Polski kredytuje m.in. budowę biurowców Moje Miejsce w Warszawie i MidPoint 71 we Wrocławiu, natomiast Bank Pekao S.A. uczestniczył finansowo w budowie Biur przy Willi i Biur przy Warzelni z kompleksu Browary Warszawskie i nadal kredytuje biurowce w wielofunkcyjnym projekcie Fuzja w Łodzi czy kompleks biurowy Face2Face w Katowicach.

Previous post

Konstruktorska Business Center z nowym najemcą

Next post

Marel Polska otworzy biuro w Łodzi w Bramie Miasta

The value of the maximum area cannot be lower than the value of the minimum area.

This website stores and accesses data already stored on the user's device by means of the Cookies mechanism. Acceptance or disagreement with the use of cookies takes place through the browser settings. More information on data processing is available in the Privacy Policy .

Please flip your device