Globalworth sprzedaje pięć biurowców w Warszawie

Wielka transakcja na rynku biurowym. Globalworth podpisał umowę przedwstępną sprzedaży pięciu biurowców w Warszawie znajdujących się w portfolio spółki: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower. Umowę podpisano z 5th Corner – nową platformą inwestycyjną stworzoną przez Cornerstone Investment Management i innych udziałowców.

Globalworth sprzedaje pięć biurowców w Warszawie

– Cieszymy się ze sprzedaży tych pięciu nieruchomości. Ta transakcja pozwoli naszym specjalistom zarządzającym polskim portfelem nieruchomości Globalworth skoncentrować się na większych i bardziej strategicznych obiektach biurowych – mówi Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects w Globalworth Poland.

– Pracowaliśmy nad tą umową z Globalworth od kilku miesięcy i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że ostatecznie ją podpisaliśmy. Jesteśmy przekonani, że pomimo pandemii COVID-19 biura pozostaną istotne, a to pierwszy krok do stworzenia szerszej platformy – dodaje Darius Divwalla, partner zarządzający w Cornerstone Investment Management.

Największym spośród sprzedanych przez Globalworth obiektów jest znajdująca się w warszawskim centrum biznesowym Warta Tower o powierzchni 30 000 mkw. Do 2023 roku 5th Corner planuje przeznaczyć ponad 30 mln euro na całkowitą renowację budynku.

Globalworth w transakcji reprezentowała kancelaria Rymarz Zdort oraz Baker McKenzie (doradztwo finansowe), a kupującego Dentons, Colliers, MDDP oraz Savills.

Cornerstone Investment Management, założony przez Przemysława Krycha w 2001 roku, jest firmą zarządzającą inwestycjami private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różnych sektorach, w tym: nieruchomościach, usługach zarządzania IT, operatorach kablowych, energii odnawialnej, opieki zdrowotnej, żywności, metalach ekologicznych i usługach finansowych.

Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach. Firma buduje nieruchomości, nabywa je, a także bezpośrednio nimi zarządza.

Poprzedni wpis

White Stone z inwestycją na warszawskich Bielanach

Następny wpis

Nowy najemca w Varso Tower

Niniejsza strona przechowuje i uzyskuje dostęp do danych już umieszczonych na urządzeniu użytkownika za pomocą mechanizmu Cookies. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się poprzez ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na temat przetwarzania danych dostępnych jest w Polityce Prywatności.

Proszę obrócić urządzenie