HB Reavis wynajęła kolejne biura w biurowcu Forest

Do grona najemców kampusu Forest dołączyły cztery firmy. PUMA, Vorwerk, Sweco oraz poufny najemca zajmą łącznie 4,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

HB Reavis wynajęła kolejne biura w biurowcu Forest

Inspirowany klimatem lasu, Forest wyróżnia się dużym zielonym dziedzińcem i tarasami na dachu, gdzie znajduje się m.in. miejski ogród. Na terenie inwestycji docelowo zostanie zasadzonych 200 drzew i tyle samo krzewów. 

Projekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM, certyfikat BREEAM Communities, a także certyfikat WELL, za pomocą którego weryfikowany jest wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ich użytkowników. Wśród zastosowanych tu rozwiązań jest m.in. fasada zwiększająca energooszczędność, a także wykorzystanie wody deszczowej do podlewania bujnej roślinności.

Forest. Ekologia na pierwszym miejscu

Marka sportowa PUMA zajmie w Forest 1,6 tys. mkw. Działalność w takim miejscu wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą PUMA chce do 2030 roku ograniczyć o 35 proc. emisję gazów cieplarnianych i zmniejszyć zużycie energii w obiektach, z których korzysta.

Z kolei firma Vorwerk, producent sprzętu AGD i kosmetyków, otworzy na 1. piętrze Forest swoje centrum szkoleniowe. Również i ten najemca szczyci się osiągnięciami w dziedzinie ekologii, stawiając na energię ze źródeł odnawialnych i z każdym rokiem ograniczając emisję CO2 związaną z podstawową działalnością.

Ponadto, w gronie użytkowników Forest (ponad 700 mkw.) pojawi się też firma konsultingowa Sweco, działająca w obszarze architektury i inżynierii, zajmująca się usługami doradczymi w zakresie tworzenia ekologicznych budynków oraz efektywnej infrastruktury.

Forest został w tym roku wyróżniony nagrodą dla najlepszego budynku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. 

Wśrod biurowych najemców projektu znajduje się także Leroy Merlin, a powierzchnie usługowe do tej pory wynajęły: dostawca usług medycznych Enel-med, przedszkole Ala ma kota oraz piekarnia Gorąco Polecam.

Previous post

Google otwiera w The Warsaw Hub biuro

Next post

Skyliner zasilany z odnawialnych źródeł

The value of the maximum area cannot be lower than the value of the minimum area.

This website stores and accesses data already stored on the user's device by means of the Cookies mechanism. Acceptance or disagreement with the use of cookies takes place through the browser settings. More information on data processing is available in the Privacy Policy .

Please flip your device