Jak szukać biura?

Większość przedsiębiorców rozpoczyna poszukiwania biura od wpisywania fraz kluczowych w wyszukiwarce internetowej. Okazuje się jednak, że rozproszenie informacji w sieci jest tak duże, że trudno dotrzeć do czegoś sensownego. Na szczęście istnieje wiele innych darmowych i płatnych narzędzi oraz sposobów pozwalających na wyszukiwanie ofert.

Jak szukać biura?

Jak szukać biura? Ogólnodostępne portale ogłoszeniowe, dedykowane platformy czy agencje specjalizujące się w wynajmowaniu określonego typu nieruchomości – każde z tych rozwiązań może ułatwić firmom poszukiwania dopasowanej do działalności przestrzeni biurowej.

Zanim zaczniesz szukać biura

Szukanie odpowiedniego biura odpowiadającego na wszystkie potrzeby firmy byłoby niemożliwe (albo przynajmniej trudne) bez zdefiniowania potrzeb działalności. Wbrew pozorom obecny rynek jest obfity w oferty wynajmu powierzchni biurowych i podaż wolnych lokali przewyższa popyt.

Dlatego warto zawęzić poszukiwania i określić wszystkie wymagania względem biura. Dotyczy to takich kwestii jak powierzchnia, lokalizacja, charakter budynku, standard, a także cechy lokalu, które umożliwią wykonywanie obowiązków wszystkim pracownikom.

Oprócz tego pomocne będzie przeanalizowanie możliwości finansowych firmy, co pozwoli na określenie budżetu i jeszcze bardziej zawęzi zakres poszukiwań idealnego biura.

Szukanie biura na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych

Najłatwiejszym i najpopularniejszym sposobem – zaraz po korzystaniu z wyszukiwarki internetowej – są ogólnodostępne portale ogłoszeniowe. Można je podzielić na dwie grupy.

Pierwsza grupa to portale zawierające oferty dotyczące najmu wielu typów nieruchomości. Z tego względu ogłoszenia nie są zbyt dokładne i raczej nie przedstawiają interesujących informacji z perspektywy firmy, która poszukuje biura. Jeśli jednak tego typu portal umożliwia filtrowanie ogłoszeń i przeglądanie jedynie tych, które odpowiadają na określone przez firmę wytyczne, to w niektórych przypadkach może się to okazać dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że jest darmowe.

Druga grupa to darmowe portale, na których umieszczane są ogłoszenia dotyczące wyłącznie wynajmu powierzchni biurowych, dzięki czemu zawierają one więcej szczegółowych informacji.

Platformy internetowe zestawiające oferty

Kolejnym sposobem na to, jak szukać biura są płatne platformy internetowe, które wybierają i porównują wiele ofert nieruchomości komercyjnych pod kątem ceny i atrakcyjności lokalu. Takie rozwiązanie pozwala również z najmniejszymi szczegółami opisać to, czego potrzebuje firma, dzięki czemu algorytmy mogą dokładnie wyselekcjonować oferty i wybrać tylko te rzeczywiście atrakcyjne z punktu widzenia firmy.

Zaletą takich platform jest to, że dane są aktualizowanie, przez co użytkownik widzi jedynie te oferty, które na pewno są aktualne.

Szukanie biura z pomocą pośrednika nieruchomości

Szukanie biura „na własną rękę” to niełatwe zadanie. Bez znajomości rynku i doświadczenia w kontaktach z właścicielami nieruchomości bardzo łatwo można nie trafić z wyborem. Dlatego wiele firm korzysta z agencji nieruchomości specjalizujących się w szukaniu biur na wynajem.

Specjaliści wyszukują oferty zgodne z kryteriami firmy. Który sposób jest najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Narzędzie czy sposób, muszą być dopasowane do potrzeb oraz budżetu firmy.

Poprzedni wpis

Jak urządzić biuro?

Następny wpis

Ile kosztuje wynajęcie biura?

Niniejsza strona przechowuje i uzyskuje dostęp do danych już umieszczonych na urządzeniu użytkownika za pomocą mechanizmu Cookies. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się poprzez ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na temat przetwarzania danych dostępnych jest w Polityce Prywatności.

Proszę obrócić urządzenie