Nowy najemca w Varso Tower. To największe biuro CMS w Europie

Do Varso Tower od HB Reavis wprowadzi się kancelaria CMS. W sumie firma zajmę 7 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej w najwyższym budynku w UE. Jest to najwyżej położona siedziba firmy na terenie Polski, według stanu na dzień podpisania umowy. Dla kancelarii będzie to także drugie, po Londynie, największe biuro CMS w Europie.

Nowy najemca w Varso Tower. To największe biuro CMS w Europie

Kancelaria CMS w Varso Tower

Kancelaria CMS będzie zajmować przestrzeń od 39 do 43 piętra. Wszystkie kondygnacje będą połączone ze sobą specjalnie zaprojektowaną klatką schodową, wokół której będą znajdowały się przestronne przestrzenie wspólne przeznaczone do formalnych i nieformalnych spotkań. Unikalną częścią biura jest przeszło 450 metrowy taras zlokalizowany na wysokości 177 metrów.

– Zdecydowaliśmy się na ambitny ruch i patrzymy w przyszłość. Chcemy inwestować w innowacje i pozyskiwać najlepsze talenty na rynku usług prawnych. Do tej pory wynajmowaliśmy biuro o powierzchni 4 500 mkw., a zdecydowaliśmy się na prawie dwa razy większą przestrzeń. Biorąc jednak pod uwagę cel, czyli zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju, zaplanowaliśmy biuro, które zapewni wygodne przestrzenie wspólne dla całego ponad 300-osobowego zespołu CMS. Chcemy, żeby był to jeden, pełen życia organizm uwzględniający nasz styl pracy i naszą kulturę – wyjaśnia Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarii CMS w Polsce. 

Varso Tower. Najwyższy budynek UE

Varso Tower to część realizowanego przez HB Reavis wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Zaprojektowany przez Foster + Partners wieżowiec jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym. Zakończenie budowy zaplanowano na 2022 rok.

– Decyzja CMS o zmianie biura i wyborze Varso Tower na nową siedzibę dowodzi, że wiodące firmy uważają biura, ich komfort i jakość za kluczowy element w zdobywaniu nowych utalentowanych pracowników i utrzymaniu zmotywowanego zespołu. To szczególnie ważne zwłaszcza w branżach, w których kluczowe są kontakty między pracownikami i praca zespołowa. Bardzo się cieszymy, że kancelaria CMS wybrała nasz budynek – Varso Tower dobrze skomunikowane i przyjazne miejsce, wyróżniające się dużym naciskiem położonym na ekologię i wellbeing użytkowników. Biuro w centrum Warszawy to zarówno łatwy dojazd do pracy i na spotkania, jak i bliskość wielu udogodnień – komentuje Marcin Klammer, prezes zarządu HB Reavis w Polsce. 

Kancelarię CMS wspiera JLL odpowiadając za doradztwo i negocjacje umowy, proces poszukiwania optymalnych rozwiązań co do funkcji biura wpisujących się w kulturę firmy oraz koordynację realizacji projektu wykonawczego.

Previous post

Globalworth sprzedaje pięć biurowców w Warszawie

Next post

PepsiCo sprzedał biurowiec

The value of the maximum area cannot be lower than the value of the minimum area.

This website stores and accesses data already stored on the user's device by means of the Cookies mechanism. Acceptance or disagreement with the use of cookies takes place through the browser settings. More information on data processing is available in the Privacy Policy .

Please flip your device