Skyliner zasilany z odnawialnych źródeł energii

Warszawski Skyliner jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Budynek uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE.

Skyliner zasilany z odnawialnych źródeł energii

Aspekty ekologiczne odgrywały bardzo istotną rolę na każdym etapie budowy biurowca należącego do Grupy Karimpol. Inwestor dużą wagę przywiązywał do tego, aby budynek był jak najbardziej przyjazny dla ludzi i środowiska. To założenie stanowiło wspólny mianownik działań związanych z projektowaniem Skylinera, jego budową oraz doborem jakościowych i naturalnych materiałów do wykończenia wnętrz. 

Do współpracy zaproszono także firmy dostarczające zielone rozwiązania gwarantujące m.in. korzystanie w całości z odnawialnych źródeł energii, którą do Skylinera dostarczy innogy Polska z Grupy E.ON. Zakup energii ekologicznej został potwierdzony gwarancją jej pochodzenia w 100 proc. z lądowych farm wiatrowych, co wpisuje się w zielony charakter budynku. 

Nowoczesne biurowce muszą być przyjazne i komfortowe dla użytkowników, a także ekologiczne. Ten aspekt jest dla nas szczególnie ważny. Na każdym etapie realizacji Skylinera oraz po oddaniu go do użytku dbamy o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, ale też zielony certyfikat innogy Polska. Dzięki niemu mamy pewność, że 100% energii zużywanej przez Skyliner pochodzi z odnawialnych źródeł energii – mówi Szymon Zduńczyk, dyrektor techniczny z Grupy Karimpol.

– Obecnie w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych dla najemców budynku dbamy o taki dobór materiałów, które będą mogły być poddane recyklingowi po zakończeniu najmu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów jesteśmy w stanie szczegółowo monitorować zużycie mediów
i wprowadzać na bieżąco optymalizacje – dodaje.

– Umowa na zakup energii z farm wiatrowych przynosi wiele korzyści klientom, którzy się na nią decydują. Podnosi prestiż inwestycji, zwiększa jej wartość rynkową, a także pozwala obniżyć koszty eksploatacji – komentuje Mariola Kopcińska, menedżer w Pionie Klienta Biznesowego, innogy Polska S.A. z Grupy E.ON.

– Korzystając z energii z OZE budynek, a tym samym jego najemcy, generują mniejszy ślad węglowy. Takie rozwiązanie oznacza m.in. redukcję emisji zanieczyszczeń i ilość wytwarzanych odpadów. To wszystko pomaga przeciwdziałać niekorzystnym zmianom klimatycznym – dodaje.

innogy Polska S.A. jest sprzedawcą energii elektrycznej, który działa głównie na terenie Warszawy. Obsługuje blisko 1 mln klientów indywidualnych oraz biznesowych. Spółka oferuje szerokie portfolio innowacyjnych produktów i usług oraz angażuje się w rozwój energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W trosce o zrównoważony rozwój stolicy od lat angażuje się w rozwój elektromobilności, inwestując w infrastrukturę ładującą dla pojazdów elektrycznych. 

Skyliner

jeden z najwyższych biurowców Warszawy

Skyliner to jeden z najwyższych biurowców Warszawy zlokalizowany na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni biurowej i retailowej do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy budynku są przeznaczone na usługi i handel, jak również ofertę gastronomiczną.

Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Biurowiec jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport.  

Previous post

HB Reavis wynajęła kolejne biura w Forest

Next post

Ghelamco kupiło mieszkania i je wyburzy

The value of the maximum area cannot be lower than the value of the minimum area.

This website stores and accesses data already stored on the user's device by means of the Cookies mechanism. Acceptance or disagreement with the use of cookies takes place through the browser settings. More information on data processing is available in the Privacy Policy .

Please flip your device